Физички нападната охриѓанка

Физички нападната охриѓанка.

-На 15.04.2024 година во 00.20 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, на 14.04.2024 година околу 23 часот, на улицата „Никола Карев“ во Охрид, Н.С. физички ја нападнал М.Д.Г.(36), двајцата од Охрид. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles