Холанѓанка починала во хотел во Охрид

Седумдесет и две годишна холанѓанка вчера починала во хотелската соба во Охрид.

72 годишната В.С.Б.Т.М. од Амстердам, Холандија е пронајдена мртва во  хотел во Охрид.Од полицијата информираат дека случајот кај нив е пријавен вчера околу 10 часот. Жената била пронајдена почината во хотелската соба во која престојувала.Од полицијата информираат дека случајот кај нив е пријавен вчера околу 10 часот. Жената била пронајдена почината во хотелската соба во која престојувала.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани