Кичевчанец нападнат кај Ново село

Напаѓачот од Лешани бил видно агресивен.

На 05.07.2019 година околу 11,00 часот на бетонска база во близина на бензиска пумпа кај Ново село-општина Дебарца, бил нарушен јавниот ред и мир со агресивно однесување и физички напад извршен од Н.М.(33) од селото Лешани врз Д.Д.(29) од Кичево. СВР Охрид, против Н.М. ќе поднесе соодветна пријава, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани