Нападната охриѓанка од две лица

Нападната охриѓанка од две лица.

-На 15.05.2024 во 17.20 часот во СВР Охрид е пријавено дека во близина на деловен објект каде работела, по завршување на работното време, В.Н.(50) од Охрид била физички нападната од Н.М. и уште едно лице. Се преземаат мерки за целосно расветлување на настанот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани