Од денес стабилно и топло време

Од денес  следува период на стабилно, сончево и се потопло време со постепен пораст на дневната температура.

Се очекува најтопло да биде кон средината на следната работна седмица, кога дневната температура на воздухот ќе достигне до 40 степени. УВ индексот ќе има многу висока вредност 9.

 В недела и в понеделник попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд со грмежи.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани