Тешка сообраќајка, моторциклист го загуби животот

Во тешка сообраќајна несреќа, вечрва животот го загуби едно лице. Сообраќајката се случи во близина на Прентов мост, на патот Охрид Ресен. Од засега непознати причини дошло до судир меѓу мотор и автомобил. Моторциклистот починал на лице место.  Полицијата врши увид на лице место а сообраќајкајот се одвива по една лента.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани