Удавен човек пронајден кај плажата Сараиште

Попладнево околу 18 часот, во близина на плажата кај „Сараиште“забележано е беззижотно тело на повозрасен маж.

Телото е забележано од капачи на длабочина од околу пет метри по што веднаш била алармирана охридската полиција.. Информацијата за пријавениот настан во полицијата ја потврди и портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.Тој рече дека веднаш бил известен Јавен обвинители медицински екипи кои по кратко време извршиле увид на местото каде е забележан удавениот. Димоски додаде дека полицијата презема дополнителни мерки за утврдување на причините поради кои дошло до немилиот настан.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани