Уште еден земјотрес го „стресе“ Охрид

Тлото во регионот никако да се смири.

Утрово околу 4 часот повторно земјотрес во Охрид. овој пат со јачина од 2,9 степени по Рихтер. Епицентарот повторно во Косел.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани