ВМРО ДПМНЕ Охрид: Сплотени и единствени во сигурна победа!

Сплотени како никогаш досега, од штабот на ВМРО ДПМНЕ Охрид очекуваат силна победа на престојните локални избори.

 

 На вчерашниот  работен состанок  во штабот на ВМРО ДПМНЕ имало   еуфорична и победничка атмосфера, пренесуваат членовите, Новиот претседател Кирил Пецаков ја сплотил патијата. Се чуствувало единство и желба за победа. Без разлика на тоа кој ќе биде нивниот кандидат за градоначалник тие се убедени дека  ќе извојува сигурна победа. 

 

 

Членството на најголемата парламентарна партија, ВМРО-ДПМНЕ активно се подготвува за претстојните локални избори. Штабовите низ Македонија се полни и може да се забележи еуфорична и победничка атмосфера.

 

Денеска работен состанок имаше Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид.

 

 Членовите на партијата на состанокот порачаа дека ќе издвојат голема победа на претстојните локални избори бидејќи, како што велат, виделе како работи владата на СДСМ и со какви луѓе си имаат работа.

Членовите на ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека голема победа на локалните избори би била одлична подлога за одржување на предвремени парламентарни избори.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани