Велешанец нападнал охриѓанка

Велешанец нападнал охриѓанка, и‘ го одзел телефонот.

-На 12.02.2024 година во 01.20 часот, во СВР Охрид лишен од слобода е Б.Р.(41) од Велес, со привремено престојувалиште во Охрид. Тој, се сомничи дека пред казино во Охрид, физички ја нападнал З.М.(49) од Охрид по што и го одзел мобилниот телефон. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани