Велосипедист од Скопје повреден кај село Трпејца

Велосипедист од Скопје повреден кај село Трпејца.

На 07.08.2022 во 18.30 часот, во СВР Охрид, пријавено е дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, пред селото Трпејца, К.Б.(45) од Скопје, управувајќи велосипед, паднал на коловозот. Во несреќата, тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид извршија полициски екипи од СВР Охрид, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани