Групна тепачка меѓу охриѓани и штипјани

Се степале охриѓани и штипјани.

-На 02.01.2024 година во 02.45 часот, на улицата „8 март“ во Охрид, приведени се Р.А.(47) и Ј.П.(47), двајцата од Охрид како и К.С.(19) и А.Ј.(19), од Штип. Тие, претходно на улицата „Стив Наумов“ во Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани