Двајца кичевчани истепале охриѓанец

Двајца кичевчани истепале охриѓанец.

-На 23.10.2023 во 21.10 часот, на улицата ,,Гоце Делчев“ во Охрид, приведени се Р.М.(24) и 16 годишник, двајцата од Кичево. Тие, претходно физички го нападнале П.Б.(28) од Охрид. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани