Жена физички го нападнала сопругот

Семејното насилство има повеќе страни. Иако поретко, но се случува  жртва да биде и мажот.

-На 16.01.2024 година во 00.10 часот во СВР Охрид е пријавено дека Д.А.Б. од Охрид во семејниот дом физички го нападнала нејзиниот сопруг. По целосно документирање на настанот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани