Кривична за охриѓанец, бесправно ја доградил куќата

Кривична за охриѓанец за бесправно градење. -СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Ш.(55) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, на катарстарска парцела...

Над 300 капачи пријавени за Светиот крст во Охридското Езеро

Голем интерес од страна на капачите за учевство во најголемата црковно народна манифестација во земјава Богојавление Водици во Охрид. Досега во Дебарско кичевската епархија пријавени се над 300 капачи. Интересно...

Температурата на водата во Охридското Езеро 8 степени, капачите да бидат внимателни

Во рамки на одбележување на големиот верски празник Богојавление-Водици и Денот на рибарите, Црвен крст Охрид е вклучен со низа активности од областа на здравствено-превентивната дејност. На 18.01.2024 (четврток) од...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани