Со летниот распоред на летање од Охрид ќе се патува до девет европски градови

Сo летниот распоред на летање од Охридксиот аеродром достапни се девет европски градови. . Само три од нив се со нискобуџетната компанија,која оперира во земјава,  евтини авио билети  има до...

Се поставува канализациона мрежа на улица „Асном“

Екипите на ЈП НИСКОГРАДБА ОХРИД Одделение за одржување на канализациона мрежа, градба на нови и реконструкција на постоечки делови од канализациона мрежа изведува градежни активности на фекална канализација на новиот...

Изложба на борбени системи на плоштад и показна вежба на пристаниште

Утре (23.03.2024 година) од 09 до 18 часот, на градскиот плоштад во Охрид, припадници на Армијата на РСМ ќе реализираат тактичко-технички збор односно изложба на вооружување, борбени системи, опрема и...

575 милиони евра потрошени на изградбата на автопатот Кичево Охрид

Свлечиштата што се појавија на трасата на автопатот Кичево-Охрид ќе го пробијат и овој рок на завршување. Свлечишта има на вкупно 13 локации, што според министерот за транспорт, Благој Бочварски...

Левица Охрид: Зошто бездомните кучиња завршуваат на депонијата Буково

Излагање на советникот на Левица, Виолета Аврамоска, во Советот на Општина Охрид во врска со предлог планот и програмата за бездомните кучиња на територија на општина Охрид. ,,Во врска со...

Невладините против светско првенство во трка со моторни чамци во Поградец

Преку 50 здруженија и институции од Охрид и Македонија и од Албанија покренаа иницијатива за стопирање/спречување на одржување на настанот F1H2O кој е планирано да се реализира на Охридското езеро,...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани