Жител на Долно Лакочереј починал при пад во семејниот дом

Жител на Долно Лакочереј починал при пад во семејниот дом.

-На 01.01.2024 година во 18.35 часот, во СВР Охрид пријавено е дека, медицинска екипа со возило на Итната медицинска помош, од охридското село Долно Лакочереј транспортира лице кое и покрај обидите за реанимација, не давало знаци на живот. Од преземените мерки констатирано е дека се работи за Н.С.(35) од истото село, кое, според членови на неговото семејство, се здобило со повреди при пад во семејниот дом. За настанот, известен е јавен обвинител а по нивно барање, телото е предадено на семејството, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани