Жител на Елбасан ја тепал партнерката од Струга

На 02.11.2023 во 00.10 часот во ОВР Струга лишен од слобода е Д.У.(42) од Елбасан, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа во Струга каде привремено живеел физички ја нападнал неговата 46 – годишна партнерка од Струга. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани