Игор Џамбазов доби Вевчански пасош

Почна карневалското лудило во Вевчани. Со богата музичка програма синоќа во најмалата општина започна прославата на Православна Нова година и Свети Василиј Велики. Пред бројната публика настапи познатиот македонски шоумен Игор Џамбазов, кој доби Вевчански пасош од градоначалникот Спасе Кочоски.

Овој викенд сите патишта водат во Вевчани. Традиционално денес ке се случи долгоочекуваното дефиле на маските.

 

Можно е да е слика од 6 луѓе, маса и текст

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани