Кривична за охриѓанец, бесправно ја доградил куќата

Кривична за охриѓанец за бесправно градење.

-СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Ш.(55) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, на катарстарска парцела на улицата „Охридска бригада“ во Охрид, спротивно од Законот за градење и без да поседува правосилно одобрение за градба издадено од надлежен Државен орган,  извршил доградба на индивидуална семејна куќа, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани