Кривична за охриѓанец за бесправно градење

Кривична за охриѓанец за бесправно градење.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против У.М.(45) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, на катастарска парцела во Охрид, спротивно на Законот за градење и без одобрение за градење издадено од надлежен орган, изградил станбен објект, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани