Лишени од слобода три лица од Охрид кои нападнале 19 годишна охриѓанка

Лишени од слобода три лица од Охрид кои нападнале 19 годишна охриѓанка.

На 13.12.2022 година, полициски службеници од СВР Охрид ги лишија од слобода С.П.(44) Д.П.(51), и К.П.(75), сите од Охрид, кои, истиот ден во 15.30 часот во куќа во Охрид физички ја нападнале Н.К.(19) од Охрид, по што Д.П. и се заканил со пиштол. Тие беа задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани