Мајка на ученик нападнала вработена во училиште

Мајка на ученик нападнала вработена во школо во Охрид.

На 27.09.2023 во 11.20 часот во СВР Охрид, В.Ш. (55) од Охрид пријавила дека околу 10.35 часот на работното место во основно училиште во Охрид била физички нападната од Ж.Н. од Охрид, мајка на ученик во училиштето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани