Момче од Велешта го загуби животот во сообраќајна

Момче ид Велешта загина во сообраќајна несреќа.

На 14.05.2023 околу 00.50 часот на регионалниот пат Струга-Дебар, на влезот во селото Велешта, А.О.(21) од истото, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. На местото на несреќата возачот им подлегнал на повредите, а смрт констатирал лекар од Медицински центар Струга. Увид извршија Јавен обвинител и увидна екипа на ОВР Струга, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани