Охриѓанец нелегално поседувал оружје

Охриѓанец нелегално поседувал оружје.

-На 10.11.2023 година, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Т.(37) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. При претрес во неговиот дом, извршен по судска наредба, полициските службеници од одделението за недозволена трговија со оружје кај него пронајдоа и одзедоа пиштол, рачна граната, ловна пушка и 493 куршуми со различен калибар, кои нелегално ги поседувал, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани