Охриѓанец со пари се обидел да поткупи полицајци

Охриѓанец се обидел да ги поткупи полициските службеници.

-„На 10.09.2023 во 19.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, во близина на кичевското село Зајас, полициски службеници од ОВР Кичево  лишија од слобода 59 годишен жител на  Охрид. Тој, по сторен сообраќаен прекршок, во личните исправи што им ги дал на полициските службеници, ставил пари како поткуп, а кои веднаш му биле вратени. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, инфомрираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани