Охриѓанец фатен при кражба во трговски објект

Охриѓанец фатен при кражба во трговски објект.

-На 17.02.2024 во 20.40 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа 38 годишен жител на  Охрид. Тој бил затекнат при извршување кражба  во трговски објект во Охрид, при што одзел повеќе производи. Одземеното е пронајдено и вратено на сопственикот. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани