Пожар во Издеглавско блато

Пожар во Издеглавско блато, интервенирале пожарникарите.

-На 04.02.2024 година во 14.40 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во месноста „Издеглавско блато“ атар на селото Издеглавје, општина Дебрца, се случил пожар на земјоделска површина со трска и нискостеблеста вегетација, во државна сопственост. Повредени лица нема а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани