Познатиот германски бренд „Fit Line“ доаѓа на македонскиот пазар

Германската компанија PM-International AG, која се развива, произведува и продава висококвалитетни додатоци во исхраната за здравје, фитнес и убавина преку сопствениот бренд FitLine доаѓа на македонскиот пазар. Брендот FitLine има...

НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид со богата програма во чест на Прличев

Настанот во НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид во рамките на традиционалната манифестација „Прличеви беседи“ во вторник ( 6 февруари ) од 13 часот ќе биде во знакот на одбележувањето...

Пожар во Издеглавско блато

Пожар во Издеглавско блато, интервенирале пожарникарите. -На 04.02.2024 година во 14.40 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во месноста „Издеглавско блато“ атар на селото Издеглавје, општина Дебрца, се случил...

Охрид домаќин на шаховски турнир „Езерски бисери 2024“

Во организација на шаховскиот клуб „Ласкер“ и со поддршка на Општина Охрид вчера во ООУ „Братство Единство“се третиот рапид турнир во шах „Езерски бисери 2024”. На турнирот зедоа учество 81...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани