После кавга со автомобил удрил во сограѓанин

После расправа со автомобил удрил во охриѓанец.

-На 02.12.2023 во СВР Охрид бил извршен службен разговор со И.Р.(45) од Охрид поради сомнение дека околу 19.10 часот во Охрид, по претходно недоразбирање, со неговото возило го удрил Д.Т.(22) од Охрид. По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, стои во билтенот на МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани