Се запали албанско возило на патот Охрид- Свети Наум

Се запали албанско возило на патот Охрид- Свети Наум.

-На 17.12.2023 година во 19.37 часот  во СВР Охрид е пријавено дека во возило „мерцедес“ со албански национални ознаки, кое се движело на регионалниот пат Охрид-Св.Наум“, а го управувал М.М.(31) од Република Албанија, настанал пожар. Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани