Студио за убавина „Касталија“ – 20 години успешна приказна

Во прекрасен амбиент, со драгите клиенти, поддржувачи и  пријатели синоќа Студиото за убавина  „Касталија“  од Охрид го прослави 20- от роденден. Почнаа скормно, но со голема желба, лубов и многу...

Две лица се повредени во сообраќајка на „Мерцедес“ и полициско возило

Две лица се повредени во сообраќајка помеѓу „Мерцедес“ и полициско возило. На 17.12.2023 во 00.40 часот, на крстосницата на булеварот „Железничка“ со улицата „Будва“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа...

Расчистена дива депонија во Велгошти

Ј.П.,,Охридски Комуналец" им излезе во пресрет на барањето на жителите од с.Велгошти и превзедовме мерки за расчистување на дива депонија која за мештаните претставуваше континуиран проблем подолг временски период Во...

Во Охрид се одржа дводневниот Македонски Нуркачки Конгрес

Во Охрид се одржа дводневниот Македонски Нуркачки Конгрес со меѓународно учество што се одржува втора година по ред. Годинешната средба е посветена на прерано починатиот нуркач Благоја Бежаноски. На отворањето...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани