Сончево со ниски температури

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, информираат од Управат за хидрометеоролошки работи.

Во Охрид утрово -9, дневната температура ќе достигне до -1 степен.

Утре, како што информираат од УХМР, времето ќе биде наутро многу студено, а преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани