Со куршум повреден 61 годишен охриѓанец

Со куршум повреден 61 годишен охриѓанец.

-На 09.12.2023 година во 17.35 часот во СВР Охрид е пријавено дека во месноста „Горни Друм“, атар на охридското село Свињишта, со повреда од куршум во потколеницата се здобил Р.Ј.(61) од Охрид, кој бил пренесен во Општата болница во Охрид за укажување на лекарска помош. Се работи на целосно расчистување на случајот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани