Тешка сообраќајка, повредени осум лица

Во тешка сообраќајка, вечерва кај хотел Гранит повредени се осум лица. Во сообраќајката учествувале три возила од Србија, Македонија и Црна Гора.

Сите повредени се пренесени во специјалната болница ,,Св Еразмо”. Едно лице е со тешки телесни повреди.

Полицијата изврши увид на лице место.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани