Тројца Албанци претепале охриѓанец

Тројца Албанци претепале охриѓанец.

На 19.12.2023 година, во СВР Охрид лишени од слобода се Л.Ј.(25), К.М.(34) и Х.Т.(69), сите од Република Албанија. Тие се сомничат дека, заедно со уште едно лице, на 18.12.2023 година околу 23 часот, пред куќа лоцирана на булеварот „Железничка“ во Охрид, физички го нападнале А.Д.(31) од Охрид кој го познавале од порано. Тој, притоа се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“. Се работи на целосно расчистување на настанот по што, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани