Ангажирани десет образовни асистенти

Денеска, градоначалникот Кирил Пецаков, ги поздрави ангажираните образовни асистенти кои ќе даваат дополнителна помош на децата со полесна попреченост од школска возраст, за поефикасно спроведување на воспитно образовниот процес. –...

Скопјанец се самозадоволувал на улица во Охрид пред малолетно девојче

24 годишен скопјанец се самозадоволувал на улица во Охрид, пред малолетно девојче. На 01.09.2022 во 02.20 часот на ул.„7-ми Ноември“ во Охрид, полициски службеници од СВР-Охрид го лишиле од слобода...

Енергетската криза го парализира работењето на јавните претпријатија

Енергетската криза се посилно „чука“ на врата. Јавните претпријатија во Охрид се пред финансиски колас. Сметките за електрична енергија енормно пораснале, повисоки се за пет до шест пати во однос...
Social profiles