Општинско првенство во атлетика

Денеска на Градскиот стадион, се одржа општинското првенство во атлетика. Учество зедоа учениците од општинските основни и средни училишта. Мене ми припадна честа да ги врачам дипломите и медалите за...

Фридом Хаус: Русија со најголем пад според слободата на интернетот – блокирани над 5.000 веб-страници

Најголемиот пад на слободата на интернетот го има Русија, откако Кремљ ги интензивираше своите напори да ја задуши опозицијата и да ги замолчи независните медиуми во пресрет на незаконската и...

Се одбележа патрониот празник на РЦСОО ,,Ванчо Питошески”

На 18.10.2022 година, во просториите на РЦСОО ,,Ванчо Питошески“ беше одбележан патрониот празник на училиштето. Директорот Марјан Радески со своето обраќање им го честита патрониот празник на учениците и вработените,...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани