И овој викенд отворени денови во општина Охрид

И овој викенд отворени денови во општина Охрид. Сабота и Недела (10 и 11.12) продолжуваат отворени денови на Општина Охрид,каде сите заинтересирани може да дојдете и да ги презентираат нивните...

Едукативна работилница „Млади против корупција“

По повод 9 декември – Меѓународниот ден за борба против корупција во Младински Центар Охрид се одржа едукативна работилница на тема ,,Млади против корупција”. Учесниците дискутира за тоа колку младите...

Казни за возачи кои управувале со поголема брзина од дозволената

Казни за возачи кои управувале со поголема брзина од дозволената. На 08.12.2022 во периoдот од 09.00 до 14.00 часот на подрачјето на СВР Охрид биле спроведени засилени сообраќајни контроли. Притоа,...

Две охриѓанки повредени во сообраќајка на патот Струга Дебар

Две охриѓанки повредени во сообраќајка на патот Струга Дебар. На 08.12.2022 во 07.20 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат Струга-Дебар се случила сообраќајна несреќа помеѓу...

Струга ќе биде украсена за празниците и ќе нема рестрикции на осветлувањето

Струга ќе блесне во празнично руво. Градот на мостовите ќе биде украсен за Новогодишните и Божиќните празници. Најавен е концерт за најмладите, но нема да има масовен дочек на плоштадот...

ВИДЕО: На -135 С се чуваат телата на мртви кои чекаат да оживеат

Во ледени комори на -135 С ги чуваат телата на оние кои ги чекаат повторно да оживеат: Најмладиот член на здружението 2 годишно дете. Здружението за продолжување на животот „Алкор“...

„Волшебна елка“ – Дарувајте, секое дете заслужува подарок

„ВОЛШЕБНА ЕЛКА“ е насловот на уште една хуманитарна акција што Црвен крст Охрид ќе ја намени за децата од социјално загрозените семејства. Во соработка со KAM Village, во просторот на...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани