Избоден со нож началникот на ОВР Струга, напаѓачот приведен

Попладнево со нож избоден началникот на струшката полиција. Тој е надвор од животна опасност, хоспитализиран во струшката болница. Напаѓачот е приведен. -„Денеска (28.07.2023) околу 19 часот во Струга од полициски...

Мицковски во посета на Вевчани, со градоначалникот Кочоски на увид на инфраструктурните проекти

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска беше во посета на општина Вевчани. Заедно со градоначалникот Спасе Кочовски извршија увид на неколку инфраструктурни проекти кои се спроведуваат во општината. -„Општината...

Отворена изложбата на Томовски – „Над кулисите“

Симболично, со оглед на локацијата – предворјето на црквата „Света Софија“, со 12 фотографии, Александар Томовски ја отвори својата изложба „Над кулисите“. Авторот, на кој централно место во инспирацијата му...

Едриличарите бараат соодветна инфраструктура за развој на наутички туризам

Запре набавката на едрилици, единствените еко пловни објекти на Охридското Езеро. Причина е недостигот на паркинг, за нивно соодветно сидрење. Со децении се најавува изградба на марина соодветно паркиралиште за...

Отворени уште две паркинг места од проектот ,,Хуманитарни паркинзи”

Во рамки на проектот „Хуманитарни паркинзи“ реализиран од страна на ЈП „Билјанини Извори“ и Општина Охрид, од денес уште две паркинг места се во функција за хуманоста. Новите хуманитарни паркинзи...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани