ВМРО ДПМНЕ: Јаковлева поради партиски пресови нема време за педагошка евиденција

Лош ментор, уште полош ученик - тоа е промашената матрица на СДСМ Охрид со која партискиот пулен Лионела Јаковлева се обидува да ја надмине актуелната нивна пратеничка ,,џелат” во образованието...

Охриѓанец фалсификувал уверение за здравствена способност

Охриѓанец фалсификувал уверение за здравствена способност. -СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ѓ.Н.(57) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“. Тој, неовластено изработил уверение...

Потребно е поголемо внимание за родово одговорно буџетирање

На следната седница на општина Охрид, советничката Живка Ангелоска, а воедно и членка на комисијата за родова еднаквост ќе поднесе Иницијатива за поголемо внимавање на   родовата сензитивност при кроењето на...

Општина Вевчани и идната година ќе реализира бројни проекти

Непосредниот контакт со донаторите, квалитетот и квантитетот на подготвени и аплицирани проекти секогаш даваат резултати. За новата буџетска година обезбедени се средства за реализација на неколку проекти: . Реконструкција (бетонирање)...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани