23 новозаразени од корона, уште еден починат

Нови 23 граѓани се заразени од корона вирусот во последните 24 часа.

Резултатот е добиен по изработени 702 тестови, информираат од Министерството за здравство.

По градови:

Скопје – 12
Куманово – 4
Тетово – 4
Прилеп – 2
Неготино – 1

Со ова бкупниот број позитивни тестови во земјава достигна 1.921.

Од Министерството за здравство информираат дека 9 пациенти се излекувани, а регистриран e еден смртен случај на пациент од Тетово.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани