Охриѓанец украл паричник во маркет

Охриѓанец одзел туѓ паричник во маркет.

-На 09.09.2023 полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода А.Б.(64) од Охрид, кој претходно, во маркет на улицата „Егејска“ во Охрид, одзел паричник од друго лице. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани