Бегалец од затвор во Скопје, пронајден во Струга

Бегалец од затвор во Скопје, пронајден во Струга.

На 03.05.2022 во 11.30 часот, полициски службеници од ОВР Струга го привеле Ф.Р.(36) од скопско Шуто Оризари. Приведувањето е извршено врз основа на претходно распишана потерница поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Скопје каде бил на издржување казна затвор во траење од 2 години и 10 месеци. Притоа, кај него биле пронајдени и одземени две пакувања хероин и по документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок. Тој бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани