(ФОТО) Шлепер излета од патот Кичево-Охрид

Камион шлепер излетал и се превртел крај патот на патниот правец Кичево-Охрид.

Сѐ уште не е познато дали возачот претрпел повреди бидејќи него го немало ниту во кабината ниту крај возилото. На местото на несреќата се собрани случајни минувачи и полициски екипи.Повеќе детали се очекуваат подоцна во тек на денов, јавува АлсатМ.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани