ФОТО: Светска журка на „Ohrid calling“

Светска журка на првата фестивалска вечер на „Ohrid calling“. Илјаднитата публика се забавуваше  до раните утрински часови.

Овие денови по традиција Охрид е центар на светски музички збиднувања.  Вечерва забавата продолжува на спортскиот центар „Билјанини извори“. После Афроџек, кој ја држеше публиката на нозе повеќе часови, веќерва ќе  настапи  светски познатиот  диџеј   HARDWELL , а на 4 ти август легендарната група “Бјело Дугме“. 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани