Излечете главоболка со зелка

Кога ќе почувствувате главоболка не мора веднаш да посегнувате по апчиња.

 

За отстранување на полесни тегоби експертите за алтернативна медицина препорачуваат примена на лековити намирници.

Облоги од свежа зелка е вистинскиот „препарат“ за главоболка.

Ставете неколку листови зелка во рерна да омекнат и да се загреат, па со нив обложете ја главата, три пати на ден

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани