Кривична пријава за двајца стружани кои вршеле јавен превоз без лиценца

Кривична пријава за двајца стружани кои  вршеле јавен превоз без лиценца.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.С.(56) од с.Лабуништа, струшко и правно лице од Струга, сопственост на А.С., поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“. На 22.03.2022, полициски службеници извршиле контрола во автобус, управуван од пријавениот, при што констатирале дека автобусот го управувал без соодветна дозвола за вршење на јавен превоз, информираат од МВР. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани