Кривична за жител на Мислешево- уништувал изборен материјал

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Струга поднесе кривична пријава против А.М.(32) од село Мислешево, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уништување на изборен матерјал”.

На 30.09.2018 година во село Мислешево, на избирачкото место број 1863/1, пријавениот го ставил гласачкото ливче во џеб, а потоа се обидел да стави две други ливчиња во гласачка кутија, но не успеал. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани