На „Ќафасан“ приведен странец

Приведениот е 27 годишен албански државјанин.

Синоќа во 23.45 часот на Граничен премин  “Ќафасан“, од слобода бил лишен албанскиот државјанин Е.Ѓ.(27). Приведувањето е извршено бидејќи истиот евидира во  Стоп листата по што,Е.Ѓ. бил пренесен и задржан во Полициска станица Струга за понатамошна постапка.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани